Kültür Yarıyılda sessiz ve sakin tatil arayanların rotası: Taraklı

Yarıyılda sessiz ve sakin tatil arayanların rotası: Taraklı

1 yıl önce     Kültür 0
Yarıyılda sessiz ve sakin tatil arayanların rotası: Taraklı

Tarihi konakların yanı sıra Osmanlı ve Selçuklu mimarilerinin harmanlanmasıyla oluşturulan, devre mülk sistemiyle işletilen tesisin de yer aldığı Taraklı, yarıyıl tatilinde misafirlerini ağırlamaya hazır.

Metropol kentlere yakın olması ve doğal güzelliği dolayısıyla tercih edilen ilçeye gelen yerli ve yabancı turistler, Kültür ve Turizm Bakanlığınca tescilli 100'ün üzerindeki korumaya alınan tarihi yapıları gezebiliyor.

'İNSANLARIN 5 DAKİKALIK HUZUR ARADIĞI BİR DÜNYADA GELİP GÖRÜLMESİ GEREKEN BİR YER'

Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin sokaklarında yürürken insanların tarihi dokuyu ve ruhu hissedebileceği ender yerlerden olduğunu söyledi.

İlçenin hem kış hem de yaz döneminde doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra sakin ve sessiz oluşuyla tercih edildiğini belirten Pilavcı, Taraklı'yı tanımanın her şeye değeceğini ifade ederek, vatandaşları ilçeye davet etti.

Yarıyıl tatili için rezervasyonların arttığına dikkati çeken Pilavcı, "Taraklı'ya her gelen tekrar geliyor, bu bizi memnun ediyor. Başarılı olduğumuzu düşünüyoruz ki her yıl tekrar geliyorlar. Yeni yaptığımız restorasyonlarla daha da iyi olacak." dedi.

Pilavcı, büyük şehirlere eşit mesafede olan ilçenin ulaşım konusunda da kolaylıklar sunduğunu dile getirdi.

'HERKESİ SÖMESTİRDE TARAKLI'YA BEKLİYORUZ'

İstanbul ve diğer büyük şehirlerde çok katlı binalara sıkışan insanları ilçeye beklediklerine işaret eden Pilavcı, "İnsanların 5 dakikalık huzur aradığı bir dünyada bence gelip görülmesi gereken bir yer. Herkesi sömestirde Taraklı'ya bekliyoruz." diye konuştu.

İlçede sessizliğin hakim olduğunu vurgulayan Pilavcı, "Burada sabahları yürürken sessizliğin sesinden başka bir şey duymayacaksınız. Burada o kadar huzurlu bir ortam var ki, onun için buradan vazgeçemiyoruz. Belki parayı başka yerde kazanabilirsiniz, her yerde yaşayabilirsiniz ama bu huzuru, sakinliği ve sessizliği başka bir yerde bulamazsınız." değerlendirmesinde bulundu. (AA)

    Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. İlk yorumu siz yazın!